Természetes kezelési módszerek menopauza utáni depresszió ellen

A tudomány is megerősítette, hogy a menopauza sok nőnél idéz elő kiegyensúlyozatlan érzelmi állapotot, ami akár a depresszióig is fajulhat. A menopauza utáni depresszióról mégis keveset hallani. Az olyan tünetek, mint az alacsony önbecsülés, a letargia, a látszólag ok nélküli szomorúság, az alvászavarok, a felborult táplálkozási szokások mind utalhatnak ennek a problémának a meglétére. A nők gyakran tapasztalják mindezeket a menopauza alatt, de sokaknál utána sem múlik el ez az állapot. Természetes módszerekkel sokat segíthetünk rajta.

A menopauza utáni depresszió természetes kezelési módszerei elsősorban azokra a kémiai változásokra koncentrálnak, melyek a változókorban végbemennek a testben. Egyes életmódbeli és táplálkozási változtatásokkal nagy lépést tehetünk, hogy a szervezetünkben az egyensúly helyreálljon, a tünetek pedig megszűnjenek.

A vércukorszint kiegyensúlyozása és a króm

Ha kihagyunk étkezéseket, túl sok koffeint fogyasztunk és túl sok cukrot eszünk, a vércukorszintünk gyakran fog ingadozni. Ez idegességet, rossz kedélyállapotot, sírógörcsöket, alvási nehézséget okoz. A fehérjében gazdag ételek, mint a rostokban gazdag, teljes értékű gabonák, a zöldségek, helyrebillenthetik az egyensúlyt. Króm tartalmú étrendkiegészítőt is érdemes szedni, napi 200 mikrogramm az ajánlott mennyiség. A króm hatékonyan támogatja a szervezet inzulin termelését, ezzel gyakorol pozitív hatást a vércukorszintre.

Szerotonin szint természetes szabályozása

Nagyon sokféleképpen lehet természetesen növelni a szerotonin mennyiségét annak érdekében, hogy jobban érezzük magunkat. A B-vitaminoknak fontos szerep jut ezen a téren, a legjobb, ha B-komplexet szedünk vitamin kapszula formájában. A sajt, az ananász, a tofu, a lazac, az olajos magvak és a pulykahús is kiválóak erre a célra.

Omega-3 zsírsav mennyiségének növelése

Az agy 60\%-ban zsírból áll, nagyrészt omega-3 zsírsavból. Számos tanulmány bizonyítja, hogy szoros kapcsolat van az omega-3 zsírsav hiánya és a depresszió kialakulása között. Hetente 2-3 alkalommal kellene olajos halakat fogyasztani, naponta zöld leveles zöldségeket és olajos magvakat. A halolajos étrendkiegészítők szedése, melyek megfelelő arányban tartalmaznak EPA és DHA savakat, szintén jó megoldás.

Magnézium

Izomlazító hatása mellett az alvást is támogatja. Szedhetjük étrendkiegészítőként vagy keserűsó formájában beleszórhatjuk a fürdővízbe is, hogy a bőrön keresztül tudjon felszívódni. Élelmiszerek tekintetében jó magnézium források a diófélék, az olajos magvak, a halak, a zöld leveles zöldségek. Magnézium-citrátból napi 100 g szedése javasolt.

Endorfin kiválasztódás támogatása

Ezek az agyban lévő kémiai anyagok összefüggésben állnak a fájdalomcsökkentéssel, a stressz és a kedélyállapot kezelésével. Kutatások kimutatták, hogy a rendszeres mozgás fokozza az endorfin kiválasztódását, amivel hatékonyan lehet kezelni a depressziót. Menopauza után már csak ezért is érdemes belekezdeni a rendszeres testmozgásba, nem beszélve arról, hogy ebben az életszakaszban különösen jól jön, ha megakadályozzuk a kilók felszaladását.

betöltés...