Sérült a hajad? Ezeket tedd és ezeket kerüld a károsodott haj ápolásakor!

A károsodott haj durva, fénytelen, rontja a megjelenést, igénytelen hatást kelt. Az ilyen haj tulajdonképpen beteg, elszenvedett valami olyan sérülést, amiből nem tud felépülni. Előfordul, hogy kémiai kezelések hatására annyira súlyosan károsodik, hogy a természetes regenerálódás már nem elég ahhoz, hogy visszanyerje fényét, rugalmasságát, életerejét. Hogy ne rontsd, hanem inkább javítsd ezt a helyzetet, az alábbi útmutatások segítenek!

Ezt tedd!

Mélykondícionálás

Az otthoni kondícionálás csodálatos helyreállító hatással bír. Fiatalítja, regenerálja a sérült hajat. Sokféle olyan természetes összetevő van, melyek segítenek ebben. Különösen az olajoknak veheted nagy hasznát ezen a téren. Kísérletezz több recepttel, míg meg nem találod a hajad számára tökéletes gyógyírt! Utána pedig rendszeresen és hosszútávon alkalmazd!

Rendszeres olajozás

Ahogy az előbb is említettük, az olajoknak különösen fontos szerepük van a károsodott haj gondozásában. Olyannyira, hogy nemcsak hajpakolások egyik összetevőjeként érdemes őket alkalmazni, de önállóan, felmelegítve is ajánlott rendszeresen felvinni őket a hajra, legalább hetente kétszer. Ha a hajad eleve a zsíros típusba tartozik, a hajgyökereket kerüld, de a haj többi részére, teljes hosszára vidd fel az olajat. Ezután tégy a fejedre egy nejlon zacskót vagy fürdősapkát, majd csavard körbe a fejed egy meleg törölközővel. A hő hatására az olaj sokkal intenzívebben szívódik fel és fejti ki hatásait.

Mesterséges kondícionálók

Az egyik leggyakoribb hiba, amit sokan elkövetnek, hogy hajmosás után nem kondícionálják a hajat bolti termékekkel. Pedig csodákra képesek ezek a hajápoló készítmények, de arra figyeljünk oda, hogy csakis jó minőséget válasszunk belőlük! Azonnal látványos eredményt hoznak, hiszen kisimítják, könnyen fésülhetővé és fénylővé teszik a hajszálakat, károsodott haj esetén pedig ez minden, amire vágyunk.

Természetes sörtéjű hajkefe

Fémből és műanyagból készült sörték helyett válassz természetes hajkeféket. Ezek a legkíméletesebben a hajhoz, simaságot és fényt kölcsönöznek. Használatukkal a hajhullást is megelőzhetjük, ezért duplán érdemes őket választani.

Ezt kerüld!

Formázó termékek

Hajegyenesítő, hajzselé, hajlakk, hajhab, hajgöndörítő stb. Ezek a készítmények olyan erős vegyi anyagokat tartalmaznak a megfelelő hatás elérése érdekében, ami lehet, hogy azonnal nem okoz sérülést a hajnak, de hosszútávon az egyébként is károsodott hajat egyenesen tönkreteszi. Ha a hajad egészségtelen, ne stresszeld tovább ezekkel a hajápolókkal! Maradj a sampon és a kondícionáló mellett!

Dörzsölés

Miután kijössz a zuhany alól, ne kezdd el őrületes tempóban dörzsölni a hajad a törölközővel! Észre sem veszed, de szanaszét töröd a hajszálakat, melyek ennél jóval gyengédebb kezelésre szorulnak. A hajad elgyengül, elvékonyodik, akár hullani is elkezdhet, ha rendszeresen ezt műveled vele. A nedves haj rendkívül sérülékeny, a fésülését is mellőzd.

Alkohol tartalmú termékek alkalmazása

Az alkohol szárító hatására semmi szüksége az egyébként is rossz állapotú hajnak. Ha olyan készítményeket használsz, melyeknek ez az egyik összetevője, ne csodálkozz, hogy a hajad nem lábal ki az állandó szárazságból és sérülésből. Hagyd el őket mielőbb, ennek érdekében ellenőrizd a termékek összetételét!

betöltés...