8 váratlan szabály, amelyet követnünk kell, ha egy külföldi országban étkezünk

Tudtad, hogy egyes étkezési szokások és hagyományok, amelyeket normálisnak és helyesnek tartunk, egyes országokban tiltottak vagy tiszteletlenek lehetnek? Általában sóval és borssal hintjük meg ételeinket, és nem is vagyunk tudatában annak, hogy egyes országokban ezt sértésnek tekintik. Ebben a cikkben vannak dolgok, amelyeket mindannyiunknak szem előtt kell tartanunk, amikor külföldre utazunk.

Megtudtunk néhány furcsa és szokatlan idegen étkezési hagyományt, amelyekkel a világ körüli utazás közben szembesülhetünk.

8. Csak a szívesen látott vendégeknek jár fél csésze tea Dubaiban és Kazahsztánban.

Dubaiban és Kazahsztánban a csészét félig vagy még annál is kevésbé töltik meg teával, így a vendégek nem érzik úgy, hogy a házigazdák várják, hogy távozzanak. A félig töltött csészével a házigazda azt akarja tudatni, hogy szeretné meghosszabbítani a kellemes beszélgetést. Ha kapsz egy teli csésze teát, az enyhe célzás, hogy itt az ideje hazamenni.

7. Egy tiszta teáskanna, lélek nélküli teáskanna Kínában.

Kínában az emberek nem mosogatják el a teáskannákat mosogatószerrel. Csak tiszta vizet vagy különleges homokot használnak a tisztításukhoz. Az ennek eredményeként a kannában keletkezett lerakódást a tea lelkének tekintik, ezért tilos „megölni” különböző vegyi anyagokkal.

6. Olaszországban megsérted a séfet, ha extra sajtot kérsz.

Nem tudjuk elképzelni a pizzát vagy tésztát extra sajt nélkül. És bár az olaszok szeretik ezt a terméket, jobb, ha nem kérsz extra sajtot. Ez megsértheti a szakácsot, mert azt jelenti számukra, hogy nem ízlik az étel, úgy ahogy ők elkészítették, és szeretnéd megváltoztatni.

5. Ne kérj sót és borsot Portugáliában vagy Egyiptomban.

Ha sót vagy borsot kérsz Egyiptomban vagy Portugáliában, akkor megsértheted az emberek érzéseit. A helyzet az, hogy ezzel azt az üzenetet küldöd annak az embernek, aki az ételt főzte, hogy az nem elég ízletes, és hogy „be kell fejezned” a munkájukat.

4. Ne használj villát Thaiföldön.

A villa egy közönséges eszköz, amit különböző termékek fogyasztására használunk. De Thaiföldön villát használni modortalanság. Az viszont megengedett, hogy egy villa segítségével told fel az ételt, és ennyi.

3. Ízlett az étel? Kínában hagyj belőle a tányérodon.

Ha ízlik egy étel, mindet megesszük, hogy megmutassuk, nagyon finom volt. Kínában azonban ez udvariatlanság. Az üres tányérok azt jelzik, hogy a vendéglátó nem szolgált fel elég ételt és a vendégek még mindig éhesek. Tehát, ha szeretnél bókolni egy séfnek vagy egy vendéglátónak, javasoljuk, hogy hagyj egy kis ételt a tányérdon, függetlenül attól, hogy milyen finom.

2. Tea etikett Nagy-Britanniában

Majdnem mindenki tudja, hogy Nagy-Britanniában hagyománya van az 5 órai teázásnak. De nem sokan tudják, hogy a brit emberek hogyan isszák a teát valójában. Először is, általában tejet adnak hozzá. Másodszor, jobban kedvelik a teát hidegen, mint melegen. Harmadszor pedig, a teát óvatosan és zajtalanul keverik a csésze közepén, hogy a kanál ne ütődjön a csészéhez.

1. Légy óvatos az evőpálcikákkal Japánban.

Japánban nem ajánlott függőleges helyzetbe állítani az evőpálcikádat. A hagyomány szerint az emberek a temetések során állítják függőleges helyzetbe a pálcikákat. Egy étteremben ez a művelet sértheti a tulajdonost.

Ugyanez az oka annak is, hogy a pálcika segítségével nem szabad ételt átadni. A temetéseken a pálcikákat a csontok mozgatására használják a hamvasztás során.

Mely szokások a legfurcsábbak? Oszd meg véleményedet velünk!

betöltés...