Ne dobd el a teafiltereidet – helyette ültesd el őket! Itt van 9 ok, hogy miért tedd ezt

Mielőtt a teáskannából kidobnád a teafiltereket, fontold meg: több céljuk van. A szépségtől a takarításon át az otthoni gyógymódokig, a tea a legjobban őrzött titok.

Talán tudod, hogy a teafilter használható gyógymódként szemproblémákra, fogfájásra vagy a borotválkozás utáni égésre. De tudtad, hogy a növények számára is jó? A nedves, száraz, nyitott vagy zárt teás zacskók nagyszerűen kiegészítik a növényekkel kapcsolatos törekvéseidet.

Tudd meg, hogyan használhatod a világ egyik legnépszerűbb italát a kertben. Nézd meg ezt a listát a kilenc módról, amellyel a teádnak új életet adhatsz, és a növényeidet első osztályúvá teheted.

Komposzt

A tea segít felgyorsítani a szerves anyag bomlási folyamatát. Papír vagy muszlin teás filterek adhatók hozzá a komposzt halomhoz, feltéve, hogy először kiszeded belőle a kapcsokat. A nem biológiailag lebomló teafiltereket kivághatod, és a nedves tealeveleket használhatod a komposztban.

Trágya

A rózsák szeretik, és a szobanövények és a kerti növények is, mint például a páfrányok; a tea tápanyagban gazdag műtrágyát képez a benne lévő csersavval és nitrogén-fokozó tulajdonságaival. A műtrágyaként való használatához teát főzhetsz, vagy nedves fekete tea leveleket keverhetsz a talajba, vagy szétszórhatod a növény alapja körül. Ne feledd, hogy a tea savassága miatt nem lehet előnyös a semleges vagy lúgos talajt igénylő növények számára.

Kültéri gyógymódok

Ha kilépsz, valamilyen testi veszélybe ütközöl. Mérges szömörce, napégés, vagy rovarcsípések teafilterekkel kezelhetők. A csípésekhez és a harapásokhoz egy hűtött teafiltert használhatunk borogatásként, hogy enyhüljön a viszketés, a csípés és a gyulladás. A mérges szömörcére vagy napégésre használhatod akár a borogatás módszert, vagy teát készíthetsz, amit a langyos fürdővízhez adhatsz. Szívd fel a gyógyító tulajdonságait.

Kerti kártevők

A rágcsálók nem kedvelik az illatát, és a macskák sem. A bogarakat és a csigákat sakkban tarthatod, ha némi tealevelet szórsz a talajba. Használj száraz tealeveleket vagy egy nedves filtert, amelyet kivágtál. Úgy gondolják, hogy a koffein visszatarthatja a kártevőket attól, hogy a kerted gyepén táplálkozzanak vagy vizeljenek.

Gomba elleni harc

Tudtad, hogy a tea erős gombaellenes tulajdonságokkal rendelkezik a növények számára? A gombaölő hatás érdekében a kültéri- és szobanövényeket locsold vagy spricceld felhígított főzött teával. A fekete tea mellett a kamilla különleges helyet foglal el a kertészek körében a gombák növényekből történő kiölésére. Áztass be néhány filter kamillateát 16–24 órára, mielőtt öntöznél vagy permeteznél vele.

Gyep javító

Van néhány üres folt a gyepen? Néhány ember a fűmagot főzött teában áztatja, mielőtt szétszórná az udvarban. Mások elültetik a használt teafiltereket a friss fű vetőmaggal. A nedvesség és a tápanyagok a filterből segítenek az új fűszálak kihajtásában.

Magok csíráztatása

A teafilterek belsejében magokat csírázhatsz! Nedvesítsd meg a filtereket egy egészen picit, nyisd szét őket, és helyezz egy magot mindegyikbe. Tedd őket napfényre, és tartsd nedvesen, amíg a magok el nem kezdnek kihajtani.

Víz és szennyeződés megtartó

A növénycserepek vagy tartályok alján elhelyezett teás filterek segítenek a szennyeződések és a víz megtartásában. A talajfuratokba ültetett filterek segítenek a gyökerek nedvességének megőrzésében a vetőmagok ültetésekor vagy az átültetés során.

Gyomirtó

A tealeveleket vagy egy filteres teát gyomirtó főzetté alakíthatjuk. Főzött fekete teát alkalmazzunk a gyomokhoz, vagy készítsünk teát citrusfélékből (narancs vagy grapefruit), teából és vízből. A narancshéjjal együtt ecetbe töltött fekete tea is használható spray-ként.

Élvezd a következő csésze teádat, és tedd félre azokat a filtereket más célra. Tedd a kertedet ragyogóvá ezekkel a tippekkel. Kellemes kertészkedést!

Használtad valaha a teát sikeresen, hogy növeld a kertészkedés hatékonyságát? Melyik trükköt próbálnád ki? Mondd el nekünk kommentben!

betöltés...