Levélben szakított a férfi a barátnőjével – A grafológus döbbenetes dolgot olvasott ki az írásából

A legtöbben tudják, mit csinál egy grafológus, de azzal már csak kevesen vannak tisztában, ki és mikor tud hozzájuk fordulni. Kárászné Tomanó Ágnes grafológus szakoktató, szaktanácsadó elmondja, milyen helyzetekben segíthet a grafológus, és egy szakítólevelet is elemez.

Pályaválasztás vagy párkapcsolati dráma esetén is segíthet a grafológus

Mikor fordul az ember általában grafológushoz? Elsősorban akkor, amikor jobban meg szeretné ismerni önmagát, visszaigazolásokat vár bizonyos tulajdonságai meglétéről, kíváncsi a személyiségére, illetve a grafológia, mint tudomány mélységeire. Ugyancsak grafológushoz fordulnak azok a szülők is, akik gyermekükkel együtt tanácstalanok a pályaválasztást illetően. Ilyenkor sokat segíthet a grafológia tudománya, mert felszínre kerülnek a képességek, adottságok, gondolkodásmód, humán-reál beállítódás mértéke.

Akkor is szükség van grafológusra, amikor a meghirdetett állásra jelentkező számos jelölt közül kell kiválasztani azt a kettőt-hármat, aki alkalmas lehet az adott pozíció betöltésére. Párkapcsolati összeillőség vizsgálattal is fordulhatnak grafológushoz, aki rámutat azokra az életterületekre, ahol kiváló az egyetértés, az együttműködés, de feltárja – amennyiben van ilyen – azokat a területeket, ahol szükség van a toleranciára a tartós együtt maradás érdekében. Ugyancsak grafológust keresnek bizonyos bűnügyek gyanúsítottjai által írt levelek vizsgálatához, vagy névtelen levelek írójának beazonosításához.

Woman writing

A grafológia sok szituációban segíthet

De mit keres egy párkapcsolati szakítólevél a grafológusnál?

Mint sok más szakma képviselőinek, a grafológusoknak is van etikai kódexük, amely többek között szabályozza, kinek az írását szabad elemezni. Senki sem viheti el grafológushoz semmilyen ismerőse, főnöke, rokona levelét elemzés céljából, csak akkor, ha rendelkezik az író fél írásos engedélyével, melyben az beleegyezik írásának elemzésébe. Az is elfogadható ilyen esetben, ha a levélből kiderül, az író fél tudja, hogy grafológushoz kerül a levele, például a megszólítás: „Kedves Grafológus!”

A kapcsolat megszakadásáról szóló levelet egy rendkívül kétségbeesett hölgy vitte el a grafológushoz. Nem azt kérte, hogy volt kedvese jelleméről adjon felvilágosítást a szakember, hiszen tudta, hogy ez nem lehetséges. Annyira váratlanul érte kedvese elköltözése, annyira semmi jele nem volt még reggel annak, hogy este az üres lakás várja és ez a levél, hogy nagyon kétségbeesett hangulatba került.

Az a meglepő gondolat merült fel benne, hogy hátha a grafológus mond valami biztatót, hátha észrevesz valami apró jelzést, ami arra utalhat, hogy párját kényszerítette valaki az írásra, vagy esetleg mégsem gondolta komolyan a leírtakat. A grafológus tanácsadó tudta, hogy nem engedheti el a hölgyet ebben a kétségbeesett állapotban, ezért szemügyre vette a levelet. Első pillantásra is több tabuszó tűnt fel, melyek szembetűnően másképpen íródtak.

A tabuszavak árulkodnak

A tabuszavakról az előző két cikkből megtudhattuk, hogy leírásuknál megváltozik az írás, mert az író fél vagy nem ért egyet azzal a tartalommal, amit leír, esetleg valótlanságot állít, vagy eszébe jut a szóról egy teljesen más történet, melyben érzelmileg érintett. Az ott átélt események hatása, a kiváltott érzelmek jelennek meg az írásban. A tabuszavaknál „megdöccen” az írás, a grafológus számára jól érzékelhető ez a változás.

A levél:

„Drága Marcsikám! Tudod, hogy nem ígértem semmit. Nem akarom, hogy szenvedj, nem akarlak tönkretenni Téged. Sokszor mondtam, hogy szeretlek, így is gondoltam, de a feleségemmel töltött éveket sem törölhetem ki az életemből. Visszamegyek hozzá, el kell, hogy felejtselek. Nehéz mennem, nem tudom, hogy birkózom meg ezzel a feladattal, hogy számolok majd el magammal. Csókollak: Laci”

A grafológus nem tett mást, csak aláhúzta ezeket a szavakat. Nagy meglepetésre a szavak összeolvasva értelmes mondatot – és egyben magyarázatot is – adtak a történtekre. Valóban valamilyen kényszerítésről, zsarolásról volt szó a feleség részéről.

A grafológia nem jóslás, nem tartalmaz a jövőben bekövetkező eseményekre való utalást. Következtetni természetesen lehet az illető jellemének ismeretében ugyanúgy, ahogyan egy beszélgetésből is sok mindenre következtetünk, de a következtetés már nem tartozik a grafológiához, mint tudományhoz. Itt – tudományon kívül – mindketten azt a következtetést vonták le, hogy a levél írója előbb-utóbb megoldja hivatalos kapcsolatában fennálló problémáit, és visszatér kedveséhez. Ez két hét elteltével be is következett.

betöltés...