A különböző testszagok más-más betegségeket jelezhetnek! Ezekre figyeljünk oda:

Testszag nem csak izzadás alkalmával keletkezhet. Az erős lábszag, az édeskés vagy épp a kellemetlen lehelet mind-mind egy-egy betegségre utalhat! Vegyük ezeket komolyan:

Testszag nem csak izzadás alkalmával keletkezhet. Az erős lábszag, az édeskés vagy épp a kellemetlen lehelet mind-mind egy-egy betegségre utalhat! Vegyük ezeket komolyan:

1. Édes, gyümölcsös lehelet-cukorbetegség

A cukorbetegség egyik jellemzője tünete a ketoacidózis. Ez az anyagcsere rendellenesség akkor jelentkezik, ha túl sok cukor van a vérben. A szervezet nem rendelkezik elegendő energiával, ezért a zsírsavakat kezdi felemészteni ahhoz, hogy energiát hozzon még létre. Ez a folyamat a vérben a savas vegyi anyagok, a ketonok felhalmozódását hozz létre. A tünetek közé sorolható a hányás, gyakori vizelés, fáradtság, homályos látás, fogyás.

2.Lábszag-lábgombásodás

Ha hirthirtelen kellemtelen lábszaggal szembesülünk, nézzük meg alaposabban a lábainkat, mivel lehet, hogy gombásodás okozza a problémát. Ha kiszáradt, kipirosodott, hámlani kezdett a bőr a lábujjaink között, akkor ez is a gombásodás jele lehet.

3.Kellemetlen szagú ürülék-laktóz intolerancia

Ebben az esetben a tejcukor nem szívódik fel, és nem emésztődik meg rendesen. A vastagbélbe jutó tejcukrot a bélbaktériumok megerjesztik, közben pedig puffadás, és hasmenés alakul ki.

4.Erős szagú vizelet-húgyúti fertőzés

Húgyúti fertőzése esetén a vizelet igen kellemetlen szagú lehet. A hólyagban elszaporodó E.coli baktériumok következtében kialakul a fertőzés, és az ezzel együtt járó kellemetlen szag.

5.Kellemetlen lehelet-alvási apnoe

Ha közvetlenül ébredés után mindig kellemetlen szagú leheletünk, akkor alvási apnoe lehet az oka. Ilyenkor az éjszakai túlzott horkolás során, nagyon kiszárad a szánk, és ez a szájszárasság okozhatja a kellemetlen szájszagot.

Oszd meg, másnak is nagyon jól jöhet ez a tudás! 

betöltés...